Tenis stołowy: Świetne emocje w Grand Prix Gminy Czosnów [ZDJĘCIA]

Inne dyscypliny

W sobotę, 25 listopada odbył się 3. turniej tenisa stołowego, rozegrany w ramach Grand Prix Gminy Czosnów. W kategorii indywidualnej najlepszy okazał się Krystian Marek. Marek także w deblu zajął 1. miejsce do spółki z Mariuszem Regulskim.

Choć zawody tworzone były z myślą o amatorach, to nie zabrakło na nich także kilku graczy występujących obecnie bądź w przeszłości w ligach zawodowych. Dzięki temu turniej zarówno indywidualnie, jak i w parach stał na bardzo wysokim poziomie.

W turnieju miało wziąć udział 20 osób, które zostały podzielone na cztery, 5-osobowe grupy. Jeden zawodnik musiał jednak  zrezygnować ze startu z przyczyn losowych.Wobec tego ostatecznie rywalizowało ze sobą 19 zawodników. Najlepszym w kategorii indywidualnej okazał się były ligowiec, który obecnie występuje jako amator – Krystian Marek. Drugie miejsce zajął Mariusz Regulski, a na najniższym stopniu podium stanął Justyn Milewski.

Duże emocje towarzyszyły zawodnikom także w deblu – 6 par rywalizowało ze sobą o pierwsze miejsce. Najlepsi okazali się pierwsi dwaj zawodnicy z kategorii singli – Krystian Marek i Mariusz Regulski i to oni zwyciężyli. Drugie miejsce zajęła para Szadkowski/Michnowski, a na trzecim miejscu stanęli Markowski/Kisiel.

Nagrody dla zwycięzców wręczał Wójt Gminy Czosnów – Antonii Kręźlewicz, który objął patronatem to Grand Prix w kategorii OPEN. Kolejny, IV turniej zaplanowano na 16 grudnia. Pozostałe 6 turniejów zostanie rozegrane w 2018 roku.