Tenis: Nowodworzanin wicemistrzem Polski seniorów!

Inne dyscypliny

Od 12 do 18 lutego nowodworzanin – Kacper Żuk wziął udział w najważniejszej krajowej tenisowej imprezie seniorskiej w sezonie zimowym –  Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn. Turniej odbył się na kortach Centrum Tenisowego w Bydgoszczy.

Kacper nie był tam jednym z najpoważniejszych pretendentów do zwycięstwa, gdyż na mistrzostwach, oprócz  J.Janowicza, K.Majchrzaka, H.Hurkacza, stawiła się cała czołówka Polskiego męskiego tenisa. Kacper z uwagi na fakt, że próbuje swoich sił tylko w rozgrywkach międzynarodowych ATP i nie zgromadził w polskim rankingu wystarczającej ilości punktów, musiał prosić Polski Związek Tenisowy o tzw. „dziką kartę”. Podczas losowania mógł zostać dolosowany do każdego z rozstawionych zawodników. Los w pierwszej rundzie połączył go z piątym  w Polsce (575 ATP) tenisistą Maciejem Rajskim, który w tym turnieju został rozstawiony z nr 2. Nowodworzanin, po ciężkim boju pokonał Rajskiego i później kolejno wszystkich rywali tracąc w drodze do finału tylko 1 seta, w półfinale z Szymonem Walkówem . W finale 19-latek spotkał się z o 10 lat starszym kolegą, turniejową „1” – Andrejem Kapasiem. Finał nie ułożył się po myśli Kacpra i musiał uznać w tym dniu wyższość , bardziej doświadczonego kolegi, ulegając ostatecznie  1/6, 5/7.

Nie mniej tym turniejem Kacper potwierdził, że mimo młodego wieku (Kacper seniorem jest dopiero od stycznia 2018), należy do ścisłej czołówki  polskich tenisistów i nie bez powodu ma zaszczyt być członkiem męskiej reprezentacji DAVIS CUP. Żuk tym finałem wpisał się w annały polskiego tenisa, gdyż jest jednym z najmłodszych finalistów Mistrzostw Polski Seniorów.
W marcu Kacper planuje udać się jeszcze na 2-3 turnieje rangi Futures, aby spróbować wzbogacić swój dorobek punktowy ATP. Młody tenisista planuje w pełni wejść w letni cykl turniejów rangi Futures w Polsce i  w Europie.

Kacpra w sprzęt wyposaża firma BABOLAT, w odzież firma ADIDAS. Jest stypendystą Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki i członkiem zawodowej grupy tenisowej Warsaw Sports Group.

Kacprowi gratulujemy tak dużego sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy sportowe i przede wszystkim pozytywny wynik tegorocznej matury!

Gra pojedyncza:
I runda – Kacper Żuk [WC] Legia W-wa – Maciej Rajski [2] (KT Teniswil W-wa)
II runda – Kacper Żuk [WC] Legia W-wa – Bartosz Łosiak (AZS Poznań) – 6/0, 6/3
ćwierćfinał – Kacper Żuk [WC] Legia W-wa – Adam Majchrowicz (SKT Centrum Bydgoszcz) – 6/3, 6/4
półfinał – Kacper Żuk [WC] Legia W-wa – Szymon Walków (Redeco Wrocław) – 6/2, 3/6, 6/4
finał – Kacper Żuk [WC] Legia W-wa – Andrej Kapaś (WKS Grunwald Poznań) – 1/6, 5/7

tekst i zdjęcia: Artur Żuk