Szermierka: Trzy medale na MMM

Inne dyscypliny

Nowodworscy szermierze w sobotnich Międzywojewódzkich Mistrzostwach Mazowsza zajęli trzy miejsca na podium. Najlepiej spisał się Antoni Fedorów, który zajął 2. miejsce. Pozostałe dwa medale wywalczyli Jan Chojnacki i Oliwia Dąbrowska – stawiając na najniższym miejscu podium.

Szermierze pod okiem trenerów Bartosza Łukowskiego i Michała Przybysławskiego w sobotę, 18 listopada rywalizowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Mazowsza. W kategorii dzieci, Antoni Fedorów spisywał się rewelacyjnie, dochodząc do finału. Tam musiał jednak uznać wyższość zawodnika Polskiego Klubu Szermierczego, Filipa Krochmalskiego. Pojedynek zakończył się wynikiem 5:8.

Jan Chojnacki zajął 3. pozycję w tej samej kategorii, co Antoni Fedorów ex aequo z Marcinem Siwkiem. Z kolei Oliwia Dąbrowska z brązowym medalem, była jedyną dziewczynką nowodworskiego zespołu, której udało się stanąć na podium.