Sekcja pływacka: Z medalami z Olsztyna

Inne dyscypliny

W miniony weekend w Olsztynie odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Miasta. Poza zawodnikami z Polski w rywalizacji udział wzięli reprezentanci Rosji, Białorusi, Litwy oraz Ukrainy. Na zawodach nie zabrakło również pływaków z sekcji NOSiR pod wodzą trenera Macieja Wdowiarskiego.

Dominika Boczkowska (kategoria wiekowa 16+) w wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym wywalczyła srebrny medal oraz złoty medal na dystansie 100 metrów. To pozwoliło jej zająć 5. miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Jej koleżanka z drużyny Julia Grzegorzewska w starcie na 50 metrów stylem klasycznym znalazła się tuż za podium.

Maksym Oszczyk (U-10) również sięgnął po 2. medale. Na dystansie 100 metrów style dowolnym zajął 3. miejsce, a na dystansie 50 metrów stylem motylkowym zdobył srebrny krążek. W klasyfikacji generalnej uplasował się na miejscu 6. Startujący w tej samej grupie wiekowej Jan Michałowski sięgnął po 2 srebrne oraz 3 złote medale. To pozwoliło mu zająć 2. miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju.

NOSiR: Boczkowska Dominika, Bułka Oliwia, Sac Sylwia, Jacobson Róża, Grzegorzewska Julia, Bułkin Igor, Szymczukiewicz Krzysztof, Zalewski Mikołaj, Cegliński Karol, Michałowski Jan, Oszczyk Maksym.