Podnoszenie ciężarów: Nowodworzanie z medalem w drużynówce

Inne dyscypliny

Podopieczni trenera Artura Ciesielskiego w niedzielę 10 grudnia wzięli udział w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego rozgrywanych w Siedlcach. Udowodnili, że są znacząca siłą. Również indywidualnie Biało-Niebiescy osiągnęli bardzo dobre wyniki.

Nowodworzanie w klasyfikacji drużynowej zajęli 3. miejsce, sięgając tym samym po brązowy medal. Ponadto zawodnicy NOSiR-u przywieźli z Siedlec aż 6 medali indywidualnych (2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe). W niedzielnych zawodach zadebiutował 13-letni Łukasz Bieżuński, który zajął 2. miejsce. Występujący w tej samej kategorii wagowej, lecz starszy Adrian Nesner poprawił swój rekord życiowy w podrzucie o 5 kilogramów. To pozwoliło mu sięgnąć po złoty medal.

Kacper Dominiak dopiero w trzecim podejściu do rwania utrzymał ciężar nad głową, a w podrzucie nie pozostawił rywalom żądnych złudzeń i stanął na najwyższym stopniu podium. Daniel Borzęcki, pomimo drobnej kontuzji pleców, stanął na podeście i sięgnął po zasłużony brązowy medal.