Najlepsi sportowcy i trenerzy za 2017 rok z Nowego Dworu wyróżnieni. Kto otrzymał statuetki? [ZDJĘCIA]

Inne dyscypliny

W sobotę, 3 lutego w hali sportowej przy ul. Młodzieżowej odbyło się II Podsumowanie Roku Sportowego gminy Nowy Dwór Mazowiecki. Organizato Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji wyróżnł najlepszych sportowców, drużyny sportowe, trenerów, nauczycieli oraz osobowości gminy Nowy Dwór Mazowiecki.

Nowa hala sportowa na Osiedlu Młodych zapełniła się niemal po brzegi. Na początku uroczystości prowadzący przedstawili wyniki Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży za 2017 rok opracowane przez Instytut Sportu. W nich gmina Nowy Dwór Mazowiecki zajęła 86. miejsce na 928 gmin sklasyfikowanych z całej Polski, co oznacza awans w rankingu o 50 miejsc (136. miejsce w 2016 roku).

Wszystkie nowodworskie kluby także zaliczyły duży progres.W rankingu, w którym sklasyfikowano 3702 kluby Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji awansował ze 158. miejsca na 88. NKSW Bastion 1875. na 1234., natomiast PUKS Młode Orły z 1735. na 1269. miejsce.

Swój udział zaznaczyły także MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który za udział rocznika 2002 w rozgrywkach Ekstraligi (najwyższa klasa rozgrywkowa) wskoczył do rankingu oraz UKS Jedynka punktując w zapasach wolnych. Szczegółowy ranking można sprawdzić pod tym linkiem.

Na początku części głównej za długoletni wkład w rozwój nowodworskiego sportu zostali uhonorowani Marian Kościelniak i Stanisław Życieński.

Organizatorzy postanowili wyróżnić sportowców, którzy zajęli bardzo wysokie miejsce w co najmniej Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski. Tym samym z rąk dyrektora NOSiR – Krzysztofa Kapusty oraz radnych Jerzego Plackowskiego, Grażyny Nadrzyckiej i Grażyny Brzozowskiej statuetki otrzymali: Dagmara Dominiak – mistrzyni Polski i Zuzanna Wańczyk – mistrzyni Polski i klubowa mistrzyni Polski (obie PUKS Młode Orły) w biegach na orientację. Katarzyna Kwiecień – dwukrotna mistrzyni Polski w kickboxingu oraz zdobywczyni Pucharu Europy w teakwon-do oraz Dariusz Huta – mistrz Polski weteranów w teakwon-do.

Wśród kajakarek najlepsze okazały się Dorota Borowska – mistrzyni Europy U-23 w C-1 200 metrów i wicemistrzyni Europy U-23 w C-1 500 metrów, a także Klaudia Szulecka – mistrzyni Polski juniorów C-1 200 m i wicemistrzyni Polski U-23 C-2 500 m.

Wyróżniony został także pływak, Paweł Szulerecki, który w ubiegłym roku zajął III miejsce w Grand Prix Polski na 50 metrów stylem grzbietowym. Wśród bokserów najlepsi okazali się Daniel Dołowy – mistrz Polski młodzików i mistrz Polski kadetów w wadze do 52 kg, Klaudia Bujnarowska – zdobywczyni Pucharu Polski kadetek do 63 kg, Filip Gołębiewski – mistrz Polski młodzików do 50 kg oraz Marcin Gołębiewski – wicemistrz Polski w akademickich mistrzostwach Polski.

Statuetki odebrały także cztery kolarki: Martyna Jakubiak, Oliwia Głowacka, Mercedes Gala i Zuzanna Sierhej za I miejsce w Mistrzostwach Polski w drużynie na torze.

Na uwagę organizatorów zasłużyły także cztery drużyny sportowe. Dominika i Aleksandra Balcerowicz za zajęcie 5. miejsca w finale Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, a także roczniki 2001, 2002 i 2008 Świtu Nowy Dwór Mazowiecki za awanse do wyższych lig rozgrywkowych.

Wręczono także nagrody dla czterech najlepszych trenerów 2017 roku. Statuetki odebrali Henryk Brożyna (kolarstwo NOSiR) – zdobycie 106 pkt. w punktacji WDiM za 2017 rok i drużynowego mistrzostwa Polski na torze; Józef Kmieciński (orientacja sportowa – PUKS Młode Orły) 29,50 pkt. w WDiM, Waldemar Misiak (teakwon-do, kickboxing NKSW Bastion) – 30 pkt. w WDiM oraz współautor sukcesów Katarzyny Kwiecień oraz Mariusz Szałkowski (kajakarstwo NOSiR) za wielokrotne mistrzostwa Polski i mistrzostwo Europy, 69 pkt. w WDiM.

Po raz pierwszy wyróżniono nauczycieli wychowania fizycznego. Za szczególne zaangażowanie w pracę z młodzieżą szkolną nagrody odebrali Sławomir Krzeczkowski (ZS-P nr 4 Modlin Twierdza) oraz Mariusz Tyczyński (ZS-P nr 1 Osiedle Młodych). Puchar za najlepsze osiągnięcia w sporcie szkolnym trafił do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 (Osiedle Młodych).