KTS: Wygrana z IKRTS-em Józefów

Inne dyscypliny

KTS Nowy Dwór Mazowiecki dołożył kolejną wygraną do ligowego dorobku. W sobotnie popołudnie podopieczni Damiana Wasiaka wygrali w Józefowie z tamtejszym PONGORI ARTENGO IKRTS Józefów 6:4. Dzięki tej wygranej KTS wskoczył na 6. miejsce w tabeli 2. ligi. 

Początkowo dla nowodworzan mecz nie rozpoczął się dość dobrze. Po dwóch grach singlowych przegrywali 0:2. Przełomowa okazała się jednak trzecia gra. W której to Daniel Draczka dał iskierkę nadziei KTS-owi na dobry wynik całego spotkania. Chwilę później Piotr Stępiński pokonał swojego rywala i przed meczami deblowymi na tablicy wyniku widniał remis – 2:2. Po grach deblowych po raz kolejny kibice zgromadzeni w Józefowie zobaczyli remis – 3:3.

Spokojna, mądra i pewna gra podopiecznych Damiana Wasiaka pozwoliła wygrać cale spotkanie 6:4. Dzięki tej wygranej KTS wskoczył na 6. miejsce w tabeli II ligi. W grudniu nowodworzanie rozegrają 4 spotkania, z czego 3 przed własną publicznością. Najbliższe spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę, tj. 14 grudnia o 11:00 w hali NOSiR-u przy ul. Młodzieżowej.

Po spotkaniu poprosiliśmy o komentarz kapitana nowodworskiej drużyny – Daniela Draczki:

Kolejne bardzo cenne dwa punkty wywalczone na meczu wyjazdowym w Józefowie. Przed spotkaniem wiedzieliśmy, iż aby powiększyć dorobek KTS w tabeli będzie trzeba walczyć o każdą piłkę, bo rywale są bardzo dobrą drużyną, która do tej pory w lidze zwyciężyła aż trzykrotnie. W spotkaniu pełnym emocji o dwóch punktach zadecydowała duża determinacja naszych zawodników i pełne zaangażowanie od pierwszych minut spotkania. W spotkaniu świetnie zaprezentował się Piotrek Stępiński, który skompletował 2,5 pkt – jak na lidera przystało. Punkty dorzucili Daniel Draczka, który w pierwszym spotkaniu przegrywał już 0:2 z Bartoszem Lebrechtem, by ostatecznie zwyciężyć po bardzo zaciętym spotkaniu 3:2 (2 pkt-y). Na pierwszym stole niezwykle ważną partię wygrał Damian Wasiak, który zwyciężył z doświadczonym i bardzo utytułowanym zawodnikiem IKRTS – Pawłem Chułerańskim, byłym Mistrzem Polski (1,5 pkt). Grudzień będzie obfitował w wiele ważnych spotkań dla KTS, ale te 4 pkt dadzą nam dobry punkt wyjścia do rywalizacji i ciężkich treningów. Cieszy dobra dyspozycja chłopaków i z dużą dawką pozytywnej energii przystąpimy do kolejnych meczów. Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy liczyć na debiut Kamila Kleczkowskiego w rozgrywkach już w grudniu, na co bardzo liczymy i zapowiadamy walkę o kolejne punkty w tabeli.