KTS: Pierwszy krok w pucharze

Inne dyscypliny

KTS NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski w tenisie stołowym. W środę podopieczni Damiana Wasiaka pokonali na wyjeździe ŁKTS PROFILTER Łochów. 

Walce o drużynowy Puchar Polski na szczeblu mazowieckim stanęło łącznie 8 drużyn m.in KTS NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki i TRANSLUK SRS Łomna. Ze względu na rozstawienie w losowaniu nowodworzanie rozegrali ten mecz na wyjeździe. KTS wygrał całe spotkanie 4:2 czym zapewnił sobie awans do kolejnej rundy. Kolejnym przeciwnikiem nowodworzan będzie wygrany pary ULKS TĘCZA Budki Piaseckie/GKS WKRA Sochocin.

Po awansie do kolejnej rundy trener KTS-u Damian Wasiak udzielił nam krótkiej wypowiedzi do meczu: Drużyna z Łochowa mimo, że na co dzień występuje w 5. klasie rozgrywkowej postawiła trudne warunki naszym zawodnikom. Z racji przygotowań do Grand Prix Polski, które już w ten weekend odbędzie się w Zawierciu, na spotkanie do Łochowa powołani zostali zawodnicy naszych trzecioligowych rezerw. Znakomicie w roli lidera drużyny odnalazł się Adam Klosiński, który zdobył komplet – 2,5 punktu (wygrał dwie gry singlowe oraz grę podwójna wraz z Arkiem Ziemińskim”. Cieszymy się, że awansowaliśmy do kolejnej rundy, gdzie prawdopodobnie zmierzymy się z Budkami Piaseckimi, czyli drugoligowym klubem. Puchar Polski ma być w tym sezonie szansą dla naszych rezerwowych zawodników do pokazania się, dlatego czekamy spokojnie na wynik drugiego ćwierćfinału, a decyzje o składzie na mecz półfinałowy podejmiemy w tygodniu meczowym.

KTS czeka dość pracowity grudzień. Podopieczni Damiana Wasiaka rozegrają 4 kolejki ligowe i dodatkowo jeden mecz w Pucharze Polski.