Kolarstwo: BDC NOSiR z workiem medali

Inne dyscypliny

W rocznicę odzyskania niepodległości 11 listopada w Pruszkowie odbyły się Mistrzostwa Wojewódzkie w kolarstwie torowym. Nie zabrakło tam również zawodników i zawodniczek NOSiR-u, którzy łącznie przywieźli aż 19 medali (10 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe).

Taka ilość zdobytych krążków potwierdza dobrą formę zawodników jak i wysoki poziom wyszkolenia. Po tytuł mistrzowski sięgnęły Dominika Jakubiak (w kat. Młodziczek), Martyna Jakubiak, Zuzanna Sierhej, Oliwia Głowacka, Mercedes Gala (w kat. Juniorek Młodszych) oraz Katarzyna Średnicka (w kat. Juniorek). Mistrzem w kat. Młodzików został Julian Kot.

-Były to udane zawody dla naszej sekcji. Jest to potwierdzenie doskonałej formy jaką prezentowaliśmy na szosie. Jak widać nasi zawodnicy i zawodniczki z powodzeniem mogą startować również na torze. – zachwalał swoich podopiecznych trener Henryk Brożyna.

Trener Brożyna poinformował nas w rozmowie, że Katarzyna Średnicka, która w Pruszkowie zdobyła aż 3 złote medale jest brana pod uwagę przy kompletowaniu reprezentacji Polski juniorek. Byłoby to ukoronowanie dobrego sezonu w wykonaniu nowodworzanki.

-Byłaby to ogromna szansa dla Kasi Średnickiej. Występy w reprezentacji wiążą się z tym, że Kasia dostałaby profesjonalny rower, których cena potrafi przekroczyć nawet 10 tysięcy złotych. Klubu niestety nie stać na taki sprzęt, a mimo to nasi zawodnicy i zawodniczki z powodzeniem konkurują ze swoimi rówieśnikami z Grudziądza, Kalisza czy Bydgoszczy, gdzie powszechnie wiadomo są najlepsze warunki do rozwoju i najlepszy sprzęt dla kolarzy.

Dla Młodzików sobotnie zawody stanowiły rozgrzewkę prze Międzywojewódzkimi Mistrzostwami, które w niedziele odbyły się na welodromie w Pruszkowie. Najlepiej zaprezentowali się Julian Kot i Dominika Jakubiak. Obydwoje zdobyli po dwa medale. W wyścigu indywidualnym na 250 metrów Dominika zajęła 1. miejsce, natomiast Julian sięgnął po brązowy krążek. Natomiast w wyścigu indywidualnym na dystansie 1000 metrów nowodworzanka dojechała jako trzecia.

Szczególnie interesujący był wyścig punktowy na 40 okrążeń, gdzie co 10 okrążeń zawodnicy finiszowali. Na metę nowodworzanin dojechał jako pierwszy z 6. punktami przewagi nad Łukaszem Rykowskim reprezentującym KKS Ciechanów.

– Julian jest niezwykle utalentowanym i sumiennym zawodnikiem. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że może on osiągnąć poziom Alana Banaszka, który w ostatnim czasie został torowym Mistrzem Europy. Julian właściwie nie opuszcza treningów, a jeśli już, to zdarza mu się to bardzo rzadko. Ponadto sam dużo pracuje już po treningach. W przyszłym roku Julian będzie startował już w kategorii Juniorów Młodszych i liczymy na to, że będzie nadal odnosił tak wspaniałe sukcesy. –  mówił trener Brożyna.