Kajakarstwo: Światowy sukces Doroty Borowskiej

Inne dyscypliny

Dorota Borowska do sobotniego brązowego medalu na Mistrzostwach Świata w kajakarstwie w kategorii C1 200 metrów, dorzuciła w niedzielę srebrny krążek w dwójce z Sylwią Szczerbińską na dystansie 200 metrów. To kolejny tytuł dla tej dwójki – choć tym razem obie zawodniczki zdobyły tytuł wicemistrzyń Świata w seniorskiej kategorii. 

W sobotę, 25 sierpnia Dorota Borowska wystartowała indywidualnie w Finale A w kategorii C1 200 metrów na Mistrzostwach Świata seniorów odbywających się w portugalskim Montemor. Nowodworzanka zajęła w tym starcie 3. miejsce, dzieląc je z Białorusinką Aleną Nazdrową. Od Polki lepsze były tylko zawodniczki z Kanady i Rosji.

W niedzielnym starcie Borowska w duecie z Sylwią Szczerbińską popłynęły rewelacyjnie i od samego początku walczyły o pierwsze miejsce. Niestety dla nowodworzanek, niedoścignione okazały się Białorusinki w składzie ze wspomnianą wcześniej Nazdrową i Kamilą Bobr.

Jak przyznała Dorota w rozmowie z dziennikarką TVP Sport, zawodniczka wraz ze swoim trenerem wierzyli w tak korzystny rezultat. Ponadto zawodniczka powiedziała o planach zespołu na przyszły sezon kajakarski.

– Tak między Bogiem, a prawdą tto wierzyłyśmy w to. Wiedziałyśmy, że jesteśmy mocne. W przyszłym sezonie nasz dystans będziemy chciały wydłużyć do 500 metrów. Zrobić dystans olimpijski, żeby w Tokio pokazać kto tu naprawdę będzie pływał na Świecie. – powiedziała Borowska.

Borowska dorzucając dwa kolejne medale do swojej gabloty, pokazuje iż zarówno samotnie, ale także w drużynie z Sylwią Szczerbińską jest jedną z lepszych kajakarek nie tylko w Europie, lecz na całym świecie.

zdj. Mariusz Szałkowski