Kajakarstwo: Nowodworzanka zdominowała Olimpic Hopes

Inne dyscypliny

Kajakarka NOSiR i młodzieżowa reprezentantka Polski w czeskim Pucharze Nadziei Olimpijskich do dwóch złotych medali w kategorii C2-1000 metrów i C2-500 metrów dorzuciła po jednym srebrnym i brązowym.

Klaudia Szulecka w dwójce z Julią Walczak wystartowały na dwóch dystansach w kategoriach C2. Na dystansach 1000 i 500 metrów kajakarki bez problemu zwyciężyły i zdobyły złote medale. O tym pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ. W starcie na 200 metrów Klaudia płynęła z Olą Jacewicz – zawodniczki również znalazły się na podium – tym razem jednak musiały zadowolić się najniższym stopniem.

Nowodworzanka startowała jednak nie tylko w dwójkach, ale także indywidualnie. W starcie C1 – 200 metrów Klaudia zajęła drugie miejsce. Jedyny występ, C1 – 500 metrów, który nie przyniósł Szuleckiej medalu zakończyła na 4. miejscu.

Trener Mariusz Szałkowski może być z pewnością bardzo zadowolony ze swojej podopiecznej. Sama kajakarka również jest bardzo zadowolona. Puchar Nadziei Olimpijskich jest jednym z bardziej prestiżowych imprez dla młodzieżowców i juniorów i taki wynik osiągnięty przez Szulecką może świadczyć o tym, że kajakarstwo i kanadyjkarstwo w Nowym Dworze Mazowieckim zaczyna znów odżywać na dobre.