Kajakarstwo: Medale Borowskiej, Szulecka o włos na podium

Inne dyscypliny

Dorota Borowska po raz kolejny świetnie zaprezentowała się na międzynarodowej imprezie. Tym razem kajakarka we włoskim Auronzo zdobyła srebro w kategorii C1 500 metrów i złoto w parze z Sylwią Szczerbińską w kategorii C2 200 metrów. Równie dobrze spisała się druga nowodworska kajakarka – Klaudia Szulecka, której niewiele zabrakło do brązu i ostatecznie uplasowała się na 4. pozycji. W dwójce z Amelią Braun obie dziewczyny dopłynęły na ósmym miejscu.

Dorota Borowska jest na pewno wielką faworytką wszystkich zawodów kajakarskich w których występuje. Nie tylko przez dobre wyniki które osiąga, ale stabilność formy którą prezentuje. Nowodworzanka cały czas oscyluje w okolicach podium i bardzo rzadko zdarza się jej wypaść poza trójkę. Nie inaczej było na Mistrzostwach Europy Juniorów i zawodników do lat 23. Borowska indywidualnie dopłynęła na 2. pozycji w kategorii C1 500 metrów – tuż za za Białorusinką Volhą Klimavą. Jednak jeszcze lepszy rezultat Dorota osiągnęła w dwójce z Sylwią Szczerbińską. Obie dziewczyny wygrały start w swojej kategorii C2 200 metrów i zdobyły złoto.

Bardzo obiecujące wyniki notuje także druga z nowodworskich kajakarek, Klaudia Szulecka. Zawodniczka po awansie do Finału A w starcie na 500 metrów dopłynęła na 4. lokacie, tracąc do trzeciej Czeszki 0,073 sekundy. W starcie z Amelią Braun dziewczynom poszło nieco słabiej i w kategorii C2 – 200 metrów zajęły ósmą lokatę. To niewątpliwie kolejny mały sukces Klaudii na arenie międzynarodowej.

Trener Mariusz Szałkowski z pewnością może być niezwykle zadowolony z utrzymania bardzo wysokiej formy Doroty Borowskiej i rozwijania się z każdym kolejnym turniejem Klaudii Szuleckiej, choć ta ostatnia może mówić o lekkim niedosycie.