Kajakarstwo: Medal Doroty Borowskiej na Mistrzostwach Świata!

Inne dyscypliny

Dorota Borowska zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów i U-23 w Rumunii w kategorii C1 – 500 metrów. Polka okazała się nieznacznie gorsza od Białorusinki i Węgierki.

Brązowy medal Doroty Borowskiej to potwierdzenie dobrej formy i wysokich umiejętności nowodworzanki w swoich kategoriach. Kajakarka pod okiem Mariusza Szałkowskiego dopłynęła na trzeciej pozycji w finale A i dzięki temu zdobyła pierwszy medal dla damskiej reprezentacji Polski.

W niedzielę Dorota wystartuje w finale kategorii C1 – 200m. Liczymy, że uda się jej co najmniej powtórzyć wynik z soboty i ponownie stanie na podium. Być może na najwyższym stopniu.

Klaudia Szulecka w półfinale kategorii C1 – 200m zajęła swoją „ulubioną” na tych Mistrzostwach, piątą pozycję, i niestety nie udało jej się awansować do niedzielnego Finału A. Juniorce pozostał start tylko w finale B i walka o najwyższą możliwą, czyli dziesiątą lokatę na świecie.