Kajakarstwo: Klaudia Szulecka podwójną finalistką

Inne dyscypliny

Od czwartku, 28 czerwca rozpoczęły się młodzieżowe i juniorskie Mistrzostwa Europy w kajakarstwie. Zawodniczka NOSiRu Nowy Dwór Mazowiecki, Klaudia Szulecka zameldowała się w finałach, zarówno sama w kategorii C1 500 metrów, a także w dwójce z Amelią Braun w kategorii C2 200 metrów. Kluczowe starty zaplanowano na niedzielę, 1 lipca. 

Nie tylko Dorotą Borowską nowodworzanie powinni chwalić się obecni sympatycy kajakarstwa w Nowym Dworze Mazowieckim.  Świetna i niezwykle perspektywiczna Klaudia Szulecka nie daje o sobie zapomnieć, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Młoda kajakarka udała się do włoskiej miejscowości Auronzo, by tam zmierzyć się na Mistrzostwach Europy Juniorów i zawodników do lat 23.

Pierwszy wyścig Klaudia odbyła samotnie, w kategorii C1 500 metrów i dopłynęła jako trzecia na metę, co dało jej upragniony awans do finałów A. Od Szuleckiej lepsze były tylko Rosjanka – Olga Aleksandrowa i reprezentantka Słowacji – Lucia Valvowa. Finałowy start w tej kategorii zaplanowano na niedzielę, 1 lipca o godzinie 9:57.

Co udało się zrobić indywidualnie, Szulecka wraz z Amelią Braun powtórzyła w dwójkach. Polki dopłynęły nieznacznie za reprezentantkami Mołdawii i Rosji. Dziewczyny na trzeciej pozycji zameldowały się w Finale A. Ten także wystartuje w niedzielę, ale nieco później od tego indywidualnego startu, bowiem start zaplanowano na 16:53.

Klaudia ma szansę by pójść w ślady nieco bardziej rozpoznawalnej koleżanki – Doroty Borowskiej, która bardzo pozytywnie zaskoczyła nas na Mistrzostwach w Belgradzie. Przed nowodworzanką z pewnością niezwykle trudne zadanie, a sam awans do Finałów A jest bardzo dobrym osiągnięciem. Klaudia jednak z pewnością nie będzie chciała spocząć na laurach i miejmy nadzieję, że zaskoczy nas pozytywnie kolejny raz.

 zdj. Mariusz Szałkowski