Kajakarstwo: Dwa powołania dla nowodworskich kajakarek

Inne dyscypliny

Trener Mariusz Szałkowski zadecydował o powołaniu Doroty Borowskiej i Klaudii Szuleckiej na zgrupowanie kadry narodowej kanadyjkarek seniorek i U-23 oraz juniorek, które odbędzie się w Wałczu w dniach 4-11 lipca 2017.

Nie można mówić o żadnych zaskoczeniach jeśli chodzi o nowodworski skład, który został desygnowany przez trenera Szałkowskiego. Dorota Borowska zaledwie tydzień przed otrzymaniem tego powołania zdobyła tytuł Mistrzyni Europy w kategori C-1 200, a w kategorii C-1 500 zajęła drugą pozycję.

Klaudia Szulecka także nie jest anonimowa jeśli chodzi o osiągnięcia indywidualne. Zawodniczka na początku czerwca została vice-mistrzynią Polski, tuż za Dorotą Borowską, a dzień później już w zespole obie zawodniczki zdobyły złoty medal w kategorii C-2  500.

Zgrupowanie kadry odbędzie się w Wałczu w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich i trwać będzie tydzień. Wraz z zawodniczkami, które reprezentują barwy NOSiR-u w hotelu zameldować ma się 8 zawodniczek. Poniżej lista powołanych przez trenera Szałkowskiego.