Kajakarstwo: Dorota Borowska wicemistrzynią Europy!

Inne dyscypliny

Kajakarka NOSiR’u Nowy Dwór Mazowiecki, Dorota Borowska zajęła 2. miejsce na odbywających się w Belgradzie Mistrzostwach Europy seniorów. To świetny wynik, bowiem Borowska zdobyła srebro na dystansie olimpijskim C1 – 200 metrów. Pierwsze miejsce zajęła Rosjanka Olesya Romasenko, a na najniższym stopniu podium stanęła Virag Balla.

Dorota Borowska w jest z pewnością jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą kanadyjkarką w Polsce. Świetne wyniki udało się nowodworzance przenieść także poza granice kraju i z pomocą swojego trenera, Mariusza Szałkowskiego, Dorota zajęła na Mistrzostwach Europy 2. miejsce z niewielką stratą do zwyciężczyni – Olesy Romasenko.

Dla Borowskiej to nie był jedyny udany start na tej imprezie. Wraz z Sylwią Szczerbińską, zawodniczki zajęły piąte miejsce w kategorii C2 – 200 metrów. W rywalizacji lepsze od Polek okazały się reprezentantki Węgier, Białorusi, Rosji i Niemiec.

Wyniki te kolejny raz potwierdzają, jak wielkie możliwości stoją przed nowodworskimi kajakarkami za sprawą świetnego warsztatu Mariusza Szałkowskiego i fizjoterapeutów, które wspierały naszą zawodniczkę.