Biegi na orientację: Dagmara Dominiak 16 sekund od podium

Inne dyscypliny

Dagmara Dominiak w biegu na dystansie 11,5 km zajęła 4. miejsce ze stratą 16 sekund do trzeciej zawodniczki na Grand Prix Pomorza. Zawodniczka biegła bardzo dobrze przez większą część trasy, jednak zmęczenie i moment dekoncentracji na końcówce trasy zadecydował o końcowym wyniku. 

Po udanym starcie w piątek na krótszym dystansie, Dagmara pomimo zmęczenia wynikającego z poprzednich obozów i zawodów w tym miesiącu, wystartowała w sobotę na trasie liczącej 11,5 kilometra.  Początkowo bieg i czasy na punktach wyglądały bardzo obiecująco, jednak pod koniec trasy zabrakło świeżości, przez co wkradły się błędy techniczne.

– Trasa była bardzo wymagająca fizycznie i technicznie. Większą część trasy biegło mi się dobrze i bez większej straty – niestety na końcówce, czyli ostatnich 1500 metrach popełniłam błędy techniczne, które łącznie zabrały mi około 4 minut.  – powiedziała Dagmara.

– Na tak długiej trasie trzeba być skupionym od samego startu do mety. Niestety nie udało mi się to na ostatnich kilometrach. Myślę, że zmęczenie daje już powoli o sobie znać. W niedzielę przede mną ostatni start na tym wyjeździe i czas na małą regenerację przed kolejnym obozem (w Czarnogórze – przyp. red). – dodała.

Przed Dominiak w niedzielę bieg na trasie około siedmiu kilometrów. Będzie to tak zwany handicap, w którym straty do liderki w poprzednich startach się sumuje i zadaniem biegaczy jest zniwelować stratę. Jak przyznała Dagmara ciężko będzie wygrać, ale szansa na pozostałe dwa miejsca na podium jest i z pewnością będzie chciała ją wykorzystać.

zdj. Dave Yee Photography