Kajakarstwo: Uff… Borowska z kwalifikacją na IO!

Inne dyscypliny

Stało się to, na co wszyscy czekaliśmy! Dorota Borowska zajęła 6. miejsce w starcie finałowym na Mistrzostwach Świata w węgierskim Szeged i zapewniła sobie awans na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Borowska będzie pierwszą z Polek, która będzie reprezentowała swój kraj na IO w kanadyjkach. 

Po świetnych startach w kwalifikacjach i półfinałach, Dorotę niestety dopadł kryzys w najważniejszym momencie. Polka dopłynęła na 6. miejscu i pozornie wydawało się, że marzenia o awansie na Igrzyska z tego turnieju prysły niczym bańka. Na szczęście regulamin kwalifikacyjny miał kilka możliwości awansu i Borowska dzięki niemu zdobyła bilet do Tokio.

Dorota Borowska spełniła swój cel minimum – kwalifikacje do Tokio. Jak przyznawała w wywiadach nie to jest dla niej głównym celem. Kanadyjkarka wspominała, że z każdym kolejnym dniem myśli coraz bardziej o nadchodzących Igrzyskach i o medalach, które zamierza tam zdobyć. Choć słowa te mogły wydawać się odważne, to podopieczna Mariusza Szałkowskiego doskonale zna swoje możliwości i twardo stąpa po ziemi. 23-letnia zawodniczka dla Magazynu Sportowiec powiedziała kilka tygodni temu tak:

Marzenia są siłą napędową do realizacji wyznaczonych celów. Jeśli miałabym marzyć tylko o Igrzyskach to zaraz po kwalifikacjach miałabym cel już za sobą. Później mogłoby mi zabraknąć motywacji do dalszej pracy. A jeżeli cel jest tak duży, to nie mogę sobie pozwolić na małe marzenia. Duży cel wymaga wielkich marzeń – powiedziała Borowska.

Więcej informacji wkrótce.

zdj. Dorota Borowska FP