NOSiR: Wysoka porażka na wyjeździe

Bez kategorii

W niedzielę, 4 marca podopieczni trenera Arutra Licińskiego rozegrali spotkanie wyjazdowe z Turem Bielsk Podlaski. Bielszczanie okazali się mało gościnni i wysoko ograli osłabiony NOSiR.

Początek tego meczu lepiej rozpoczął się dla NOSiR-u, który prowadził kolejno 4:0 i 6:0. Nowodworzanie nie potrafili uspokoić gry w obronie i gospodarze szybko odrobili stratę, a następnie wyszli na wysokie prowadzenie. Tur nękał przyjezdnych czystymi rzutami z dystansu i po pierwszej kwarcie pewnie prowadził. W drugiej koszykarze z Nowego Dworu poprawili grę w obronie i to wystarczyło, aby przejąć inicjatywę. Szybko zaczęli niwelować stratę do gospodarzy, która na koniec pierwszej połowy wynosiła tylko 15 punktów.

Po przerwie powróciły problemy z początku pierwszej kwarty. NOSiR miał duże problemy w obronie. Zabrakło również argumentów w ataku. Gospodarze wykorzystali to do odbudowania ponad 20-punktowej przewagi. Przez pierwsze 4 minuty czwartej kwarty NOSiR ponownie zagrał bardzo dobrze, nie dopuszczając rywali pod własny kosz. Niestety na więcej nie starczyło sił. Na to spotkanie nowodworzanie udali się w okrojonym składzie i zwyczajnie zabrakło rotacji w składzie. Ostatecznie Tur pewnie wygrał 114:81.

Po meczu sami zawodnicy byli zadowoleni ze swojej gry mimo porażki. Jak sami mówili udało im się w większej części zrealizować postanowienia przedmeczowe. Gdyby nie zabrakło zmian w końcówce spotkania. mecz mógł skończyć się nieco inaczej. Następny pojedynek NOSiR również zagra na wyjeździe. 10 marca zmierzą się z AZS-em Uniwersytet Warszawski.

Tur Bielsk Podlaski – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 114:81 (63:45)