NOSiR: Pultovia wzięła rewanż

Bez kategorii

W sobotni wieczór podopieczni trenera Artura Licińskiego w ramach 12. kolejki III zmierzyli się z Pultovią Pułtusk. Poprzednie starcie między tymi dwoma drużynami zakończyło się zwycięstwem nowodworzan we własnej hali. Tym razem biało-niebiescy musieli uznać wyższość rywali.

Pierwsza cześć to wyrównana i ostra gra z obu stron. Obie drużyny często znajdowały się pod koszem przeciwnika, co skutkowało walką punkt za punkt. Po 10. minutach nowodworzanie prowadzili 15:12, lecz na drugą przerwę Pultovia schodziła prowadząc 36:33. W ostatniej sekundzie drugiej kwarty gospodarze rzucili za 3 punkty, co pozwoliło im objąć prowadzenie.

W połowie trzeciej kwarty nowodworzanie zaczęli popełniać proste błędy, co poskutkowało utratą kontaktu z gospodarzami. Wysocy gracze byli skutecznie odcinani od piłek, a obwodowi nie kwapili się do wejść pod kosz. Strata do gospodarzy urosła z 3 do 12 punktów.

W czwartej kwarcie NOSiR zaczął powoli odrabiać straty. Zabrakło jednak siły i konsekwencji, aby dogonić rywali. Na dodatek gospodarze, mając 14 punktów przewagi na 2 minuty przed końcem spotkania rzucili kilka „trójek”, co pozwoliło im ostatecznie zwyciężyć 89:57.

W następnym spotkaniu nowodworzanie zmierzą się z Legionem Legionowo.

Pultovia Pułtusk – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 89:57 (12:15, 36:33, 56:44)

NOSiR: Przemysław Borowczyk, Tomasz Hołociński, Piotr Luba , Grzegorz Wójcik , Tomasz Zakrzewski, Tomasz Wiśniewski, Paweł Czerniak , Dominik Rachoń , Marcin Owczarczyk