NOSiR: Nieudana inauguracja sezonu koszykarzy

Bez kategorii

Koszykarze NOSiR-u od porażki zainaugurowali sezon III ligi koszykówki. Nowodworzanie ulegli rezerwom KS Rosa Sport Radom 84:93, a szalę zwycięstwa gospodarze przechylili ostatecznie dopiero w czwartej kwarcie.

Zespół NOSiR-u przystąpił do meczu w bardzo okrojonym składzie i zmuszony był do grania całego spotkania wyjściowa piątką graczy. Pierwsza kwarta nie wyszła nowodworskim koszykarzom i Rosa prowadziła 25:16. W drugiej kwarcie zawodnicy z Nowego Dworu otrząsnęli się i wyszli na prowadzenie 54:45.

Druga połowa zaczęła się podobnie do pierwszej. Ponownie NOSiR zaczął bardzo ospale i gospodarze byli blisko dojścia do przyjezdnych. Jednak dobra końcówka trzeciej kwarty pozwoliła utrzymać prowadzenie gościom. W czwartej kwarcie wyszło to, o czym wspominaliśmy na początku. Brak rotacji w składzie, a co za tym idzie słaba fizycznie końcówka zaowocowała stratą przewagi i ostatecznie porażką w inaugurującym spotkaniu.

NOSiR w następnej kolejce we własnej hali zmierzy się z MUKS Hutnik Warszawa, spotkanie zaplanowano na sobotę, 14. października godz. 11.00.

KS ROSA Sport II Radom – NOSiR Nowy Dwór Maz. 93:84 (45:54 po II kwarcie)

NOSiR: Andrzej Tański, Piotr Luba, Waldemar Sztuka, Tomasz Zakrzewski, Łukasz Zakrzewski, Marcin Owczarczyk, Artur Liciński