NOSiR: Koszykarze znowu na tarczy

Bez kategorii

W sobotę 10 marca podopieczni trenera Artura Licińskiego rozegrali drugie spotkanie wyjazdowe z rzędu. Tym razem zmierzyli się z AZS-em Uniwersytet Warszawski. Akademicy w tym sezonie są niezwykle mocni na własnym parkiecie, gdzie jak do tej pory ulegli tylko raz. NOSiR-owi nie udało się zmienić tej statystyki.

To spotkanie nowodworzanie rozpoczęli nie najgorzej, bo od celnego rzutu za 3 punkty Piotra Luby. Biało-niebiescy nie wystraszyli się przeciwnika. Spokojnie i dokładnie rozgrywali akcję często posyłając piłkę pod kosz do wysokich graczy, co pozwoliło im punktować i trzymać kontakt z przeciwnikiem.

Im dłużej mecz trwał tym NOSiR wyglądał co raz gorzej. W drugiej kwarcie oglądaliśmy ostrą grę z jednej jak i drugiej strony. AZS wyszedł wysokim pressingiem, co sprawiło wyraźne problemy nowodworzanom. Ciężej było im rozgrywać piłkę między soboą. W momencie, kiedy rywal zaczął wysoko kryć, niektórzy zawodnicy NOSiR-u zaczęło się gubić i pod presją podejmować błędne decyzję. Boisko musiał przedwcześnie opuścić Andrzej Tanski, który doznał urazu pleców. Na przerwę biało-niebiescy schodzili przegrywając 52:36.

W trzeciej części tego spotkania nowdowrzanie nadal pozwalali na zbyt wiele przeciwnikowi. Nie potrafili uszczelnić obrony i wówczas gospodarze wypracowali sobie 30 punktową przewagę. W ciągu ostatnich 10 minut tego meczu rywalizacja stała się ponownie nieco bardziej wyrównana. O ból głowy trenera Licińskiego na pewno przyprawił ponowny problem z brakiem zmian na meczach wyjazdowych o czym niejednokrotnie pisaliśmy. Przeciwnik natomiast w całym meczu zagrał właściwie dwiema „piątkami”, co pozwoliło im do maksimum wykorzystać uzyskaną przewagę. Tym samym NOSiR uległ akademikom 101:65.

Następne spotkanie nowodworzanie rozegrają 17 marca. We własnej hali przy ulicy Młodzieżowej zmierzą się z Polonią Warszawa, która zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 11:00.

AZS Uniwersytet Warszawski – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 101:65 (25:21, 52:36, 83:51)

NOSiR: Przemysław Borowczyk, Piotr Luba, Łukasz Zakrzewski, Marcin Owczarczyk, Tomasz Zakrzewski, Andrzej Tanski, Dominik Rachoń, Waldemar Sztuka, Grzegorz Wójcik.