NOSIR: Koncentracja kluczem do zwycięstwa [ZDJĘCIA]

Bez kategorii

W sobotnie przedpołudnie koszykarze NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki zmierzyli się we własnej hali z zespołem KS Pułaski Warka. Po ładnym meczu nowodworzanie zwyciężyli 91:52.

Od samego początku zespół z Warki próbował narzucić swój styl gry, ale nowodworzanie na to nie pozwolili . Tomasz Hołociński popisał się kilkoma celnymi rzutami za 3 punkty, niwelując w ten sposób przewagę rywali. Gospodarze mądrze grali w obronie i byli niezwykle skuteczni pod koszem przeciwnika, co dało im prowadzenie 20:12.

W drugiej odsłonie tego spotkania NOSiR nadal przeważał i spokojnie budował przewagę. Kilkakrotnie Piotr Luba dobrze interweniował w obronie, przejmując piłkę i wychodząc z szybką kontrą zakończoną trafieniem. Ponadto biało-niebiescy pokazali kilka szybkich wymian pod koszem, które wykańczali  Tomasz Zakrzewski i Tomasz Wiśniewski. Na długą przerwę NOSiR schodził prowadząc 50:30.

Trzecia kwarta to ciągła wymiana punkt za punkt. Warczanie wyszli agresywnie do przodu, co chwila nękając nowodworzan szybkimi rajdami na kosz. Podopieczni Artura Licińskiego wytrzymali wysokie tempo gry, nie pozwalając gościom zmniejszyć strat. Potrafili również skutecznie nękać ich atakami i po 30 minutach gry prowadzili 29. punktami.

Ostatnią kwartę ponownie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy mimo wysokiego prowadzenia nie tracili koncentracji. Trener warczan nie potrafił tego dnia trafić do swoich zawodników i poukładać ich gry. Z czasem tempo gry wyraźnie spadło. Biało-niebiescy byli wyraźnie zadowoleni z ponad 30 punktowego prowadzenia, a ich oponenci nie potrafili sforsować defensywy nowodworzan.

– Cieszy mnie drugie zwycięstwo w tym sezonie. Nie przyszło ono jednak bez ciężkiej pracy na treningach. Widać delikatny progres w naszej grze. Jesteśmy lepiej zgrani, bardziej koncentrujemy się na grze. Mam nadzieję, że teraz będziemy wyglądać z meczu na mecz co raz lepiej. Jutro przed nami kolejne ciężkie spotkanie, zaległy mecz w Piasecznie, gdzie niestety nie będę mógł skorzystać ze wszystkich zawodników. Niestety musimy go rozegrać do 2 grudnia inaczej mecz zostanie oddany walkowerem. – powiedział po meczu trener Artur Liciński.

Mecz rozpoczął się z 20 minutowym opóźnieniem spowodowanym przez gości, którzy nie stawili się na czas w hali przy ulicy Młodzieżowej 1.

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – KS Pułaski Warka 91:52 (20:12, 50:30, 71:43)

NOSiR: 4. Tomasz Wiśniewski, 7. Przemysław Borowczyk, 8. Tomasz Zakrzewski, 9. Piotr Luba, 10. Grzegorz Wójcik, 21. Łukasz Zakrzewski, 25. Dominik Rachoń, 27. Tomasz Hołociński, 32. Dominik Brandt, 23. Paweł Czerniakowski.