Koszykówka: Lider wciąż niepokonany

Bez kategorii

W sobotnie przedpołudnie podopieczni Artura Licińskiego podęli we własnej hali aktualnego lidera III ligi – UKS Gim 92 Ursynów Warszawa. Faworyci tego spotkania nie pozostawili żadnych złudzeń NOSiR-owi kto jest lepszy.

Pierwsza kwarta po początkowo wyrównanej grze zakończyła się zwycięstwem gości 25:16, którzy mniej więcej w połowie zyskali kilku punktową przewagę. W drugiej części tego spotkania nowodworzanie zaczęli szybko odrabiać straty. Jednocześnie dobrze bronili dostępu do własnego kosza i ku zaskoczeniu rywali doprowadzili do wyrównania 28:28. W samej końcówce warszawiacy mieli dwie fenomenalne akcje, które dały im prowadzenie 40:36.

Po długiej przerwie sytuacja nieco się skomplikowała. Nowodworzanie mieli problem z zatrzymaniem rywali, którzy szybko wyszli na 10 punktowe prowadzenie. Wyraźnie spadła skuteczność pod koszem warszawian, którzy co i raz wyprowadzali skuteczne kontry. Na koniec trzeciej kwarty rywale mieli aż 17 punktów przewagi.

Goście z każdą piłką coraz bardziej się rozpędzali i powiększali przewagę nad „biało-niebieskim”. NOSiRowi nie można jednak odmówić walki i zaangażowania, lecz warszawiacy przerastali ich co najmniej o klasę. Ostateczny wynik tego spotkania to 103:67.

Już za tydzień 4 listopada o godzinie 11:00 NOSiR zmierzy się z Pultovią Pułtusk.

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – UKS Gim 92 Ursynów Warszawa 67:103 (16:25, 36:40, 49:66, 67:103)

NOSiR: Marcin Owczarczyk, Przemysław Borowczyk, Tomasz Zakrzewski, Piotr Luba, Łukasz Zakrzewski, Dominik Rachoń, Paweł Czerniakowski, Dominik Brandt, Waldemar Sztuka, Artur Liciński