Grała w legionowskiej akademii. Dziś będzie reprezentować kadrę narodową!

Bez kategorii

Marika Kuczyńska niegdyś reprezentowała barwy Legionovii Legionowo w roczniku 2004. 22 marca dostała powołanie do kadry narodowej do lat 15! To kolejna niesamowita historia, która spotkała legionowski klub.

Piłkarka reprezentowała legionowski klub w latach 2012-2015. Utalentowana zawodniczka z Legionovii przeszła do MUKS-u Praga Warszawa. Wyróżniała się tam swoimi umiejętnościami w dziewczęcej lidze. Powołanie zawodniczki było jedynie formalnością. Warto podkreślić, że Marika urodziła się w 2004 roku i zarazem została powołana na konsultacje do starszego rocznika, co jest jeszcze większym sukcesem. Aktualny trener Legionovii 2004 oraz były szkoleniowiec piłkarki, Paweł Wasiak wypowiada się w samych superlatywach na temat Kuczyńskiej.

Twierdzi, że Marika jest doskonała technicznie oraz zawsze była skoncentrowana na każdym z treningów czy meczów. Grała prawie na wszystkich pozycjach, oprócz obrony. Wycisk na treningach zapewniali im silniejsi koledzy, którzy z łatwością ją przepychali. To jednak nie przeszkodziło zawodniczce w osiągnięciu tego sukcesu. Pierwszym trenerem Mariki był również były bramkarz Legionovii Legionowo, Paweł Błesznowski.

– Ostatnio na jednej z konferencji trenerskich spotkałem się z takim stwierdzeniem: „Po co tracić czas na szkolenie dziewczynek w klubach piłkarskich, gdzie nie ma sekcji żeńskiej?” A no właśnie dlatego! Dla takich chwil. Ogromnie się cieszę z powołania i z tego, że mogłem uczyć Marikę w tzw. „złotym wieku”. Gratulacje Marika – komentuje szkoleniowiec Legionovii 2004 – Paweł Wasiak.

Redakcja NoToSport.pl pragnie pogratulować tego niebywałego sukcesu! Życzymy powodzenia i mamy nadzieję, że zobaczymy niegdyś Marikę w dorosłej reprezentacji Polski!