NOSiR: Długo wyczekiwane zwycięstwo [ZDJĘCIA]

Bez kategorii

Podopieczni Artura Licińskiego w ramach 5. kolejki rozgrywek III ligi zmierzyli się z drużyną Pultovii Pułtusk. Nowodworzanie przeważali w całym meczu i pewnie zwyciężyli 61:46.

Na pierwszego kosza w tym spotkaniu kibicom zgromadzonym w hali przy ulicy generała Berlinga przyszło czekać aż 3 minuty. Oba zespoły grały bardzo asekuracyjnie w obawie przed zbytnim odsłonięciem się. Jednak to NOSiR, który częściej znajdował się pod koszem rywali otworzył wynik tego meczu za sprawą Pawła Czerniakowskiego. Od tego momentu oglądaliśmy dużo ciekawsze widowisko. „Biało-niebiescy” z czasem wyszli na kilku punktowe prowadzenie i po pierwszej kwarcie wygrywali 18:7. W drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie. Nowodworzanie przeważali w prawie każdym elemencie  i to oni schodzili na przerwę prowadząc 29:18.

Po wznowieniu spotkania w grze podopiecznych trenera Licińskiego dało się dostrzec dużo nerwowości mimo pewnego prowadzenia. Pultovia zaczęła powoli odrabiać straty, ale wówczas nowodworzanie ruszyli zdecydowanie do przodu narzucając wysokie tempo, co pozwoliło im na odskoczenie rywalom.

Jednak w ostatniej kwarcie „biało-niebiescy” zamiast grać spokojnie piłką i narzucić rywalowi swoje warunki, byli zbyt niedokładni pod koszem Pultovii. Często narażali się na szybkie kontry, które pułtuszczanie skwapliwie wykorzystywali. Koszykarze NOSiR-u ostatecznie wygrali 61:46 odnotowując pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Następne spotkanie nowodworzanie rozegrają za 2 tygodnie. 18 listopada na wyjeździe zmierzą się w derbach z drużyną Legionu Legionowo.

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – Pultovia Pułtusk 61:46 (18:7, 29:18, 39:28, 61:46)

NOSiR: 4. Tomasz Wiśniewski, 6. Marcin Owczarczyk, 7. Przemysław Borowczyk, 8. Tomasz Zakrzewski, 9. Piotr Luba, 10. Grzegorz Wójcik, 21. Łukasz Zakrzewski, 25. Dominik Rachoń, 23. Paweł Czerniakowski, 32. Marek Złotkowski, 27. Tomasz Hołociński