Deklasacja w meczu z liderem

Bez kategorii

W niedzielne popołudnie nowodworscy koszykarze w ramach 11. kolejki rozgrywek III ligi zmierzyli się z liderem tabeli UKS-em Gim 92 Ursynów Warszawa. Grający w osłabieniu NOSiR został zdeklasowany przez warszawian.

Był to mecz bez większej historii. W pierwszych dwóch kwartach UKS trafiał aż 13 razy za 3 punkty. Nowodworzanie mieli bardzo duże problemy w obronie, co pozwoliło warszawianom na swobodną grę pod koszem. Dodatkowo mieli oni ogromne problemy z przełamaniem defensywy rywali. Dwie ostatnie kwarty wyglądały już nieco lepiej. NOSiR poprawił grę w obronie. Jednak w najmniejszym stopniu nie zmieniło to obrazu tego spotkania. Nie było mowy o nawiązaniu równej walki, a nowodworzanie otrzymali kolejną bolesną lekcję.

Dzisiaj zabrakło nam wysokich zawodników, co skutkowało małą ilością zbiórek. Zabrakło również rotacji w składzie. Przeciwnik rzucił nam sporo „trójek”, a chłopaki troszkę przespali pierwszą i drugą kwartę w obronie. Nie można zarzucić im braku walki, co pokazali w 3 i 4 kwarcie. Ogólnie oceniam, że zagrali, jak na 7 osób w składzie grając przeciwko najlepiej punktującej drużynie, przyzwoite zawody. –powiedział po meczu trener Artur Liciński.

UKS Gim 92 Ursynów Warszawa – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 118:50

NOSiR: Łukasz Zakrzewski, Tomasz Hołocinski, Grzegorz Wójcik, Marek Złotkowski, Andrzej Tański, Piotr Luba, Przemysław Borowczyk